Počas minulého týždňa sa v Bowlingu pri trati v Prešove odohral bowlingový turnaj GRAND PRIX 2021. Turnaj sa odohral zásluhou podpory sponzorov Štefana Pristaša a Juraja Basalu zastupujúceho firmu 4 SPORT a Bowling Pri Trati v Prešove. Srdečne Ďakujem páni za podporu a veľmi si to vážim. Na základe podpory od sponzorov sme mohli prvýkrát v histórii usporiadať podujatie, kde aj juniori a ženy mali svoje vlastné finále o nemalé finančné odmeny. Víťazom kvalifikácie sa stal Lukáš Andrássy súčtom 1300 bodov pred Lukášom Lizákom 1209 bodov. Do semifinále postupovalo 20 najlepších hráčov po kvalifikácii. V semifinále hráči odohrali 3 hry a k týmto trom hrám si prenášali aj 50% súčtu bodov z kvalifikácie. Semifinále najlepšie zvládol Vladimír Merkovský pred Lukášom Lizákom a Lukášom Andrássym. K týmto trom hráčom ešte do finále hranom KO súbojmi na súčet dvoch hier postúpili aj Smerek Ivan, Tobis Matej, Malcho Martin, Šramková Kristína a Stanislav Hajduk. Finálové zápasy rozhodli o dvojiciach, ktoré sa predstavili v súboji o titul a o 3. miesto. V súboji o titul nastúpili Tobis Matej a Kristína Šramková a zápas v pomere 179:170 v svoj prospech získal Tobis Matej a stal sa víťazom GRAND PRIX PREŠOV 2021. V zápase o 3. miesto nastúpili Vladimír Merkovský proti Lukášovi Andrássymu a tento zápas skončil 185:171 pre Vladimíra Merkovského, ktorému patrí 3. miesto a 4. miesto si odnáša do Popradu Lukáš Andrássy. Na celkovo 5. mieste skončil Stanislav Hajduk pred Lukášom Lizákom, Ivanom Smerekom a Martinom Malchom. Už spomínané finále odohrali aj ženy a v ňom sa predstavili v súboji o titul Kristína Šramková, ktorá zdolala Gabrielu Pituchovú 222:177 a Kristína Šramková si tak odnáša trofej a finančnú odmenu aj za najlepšiu ženu GRAND PRIX PREŠOV 2021. Na 2. mieste skončila Gabriela Pituchová a súboj o 3. miesto medzi Evou Ulmanovou a Emou Tobisovou lepšie zvládla Eva Ulmanová a odnáša si trofej a finančnú odmenu za 3. miesto. V kategórii juniorov sa v absolútnom finále predstavili v súboji o titul Matej Tobis proti Martinovi Malchovi a tento zápas lepšie zvládol Matej Tobis v pomere 199:174 a stal sa tak zaslúžene absolútnym víťazom GRAND PRIX PREŠOV 2021. Na druhom mieste v kategórii juniorov sa umiestnil Martin Malcho. V súboji o 3. miesto nastúpili proti sebe Hrušovský Matúš a Štefánik Dávid. Zápas lepšie zvládol Matúš Hrušovský v pomere 195:164 a vybojoval si tak 3. miesto v kategórii juniorov do 18 rokov. Na 4. mieste skončil Dávid Štefánik. Medzi juniormi boli finančne odmenený aj najlepší junior do 15 rokov a tým sa stal Matúš Hrušovský. Na podujatí sme vyhlásili aj ceny pre skupinu „B“ hráčov hrajúcich ll.ligu a neregistrovaných hráčov. Víťazom sa stal Lukáš Andrássy pred Martinom Malchom a Matúšom Hrušovským. V hre o Jackpot si finančnú prémiu za súčet 444 bodov odnáša Lukáš Andrássy a taktiež sa Lukášovi podaril aj najvyšší náhod GRAND PRIX PREŠOV 2021 výkonom 266 bodov. Ďakujem za skvelú atmosféru počas podujatia, personálu za pripravenosť bowlingového centra a tešíme sa na najbližšie podujatie.