Stalo sa už tradíciou, že na Štefana sa v bowlingovom centre Galériabowling Košice usporadúva bowlingový turnaj o hodnotné ceny. Inak tomu nebolo ani tento rok a na turnaji sa zúčastnilo spolu 30 hráčov. Hralo sa zaujímavým systémom, kde z kvalifikácie postupovalo spolu 15 hráčov do semifinále a následne si finále zahralo 6 najlepších. Na turnaji sa hrala aj hra o finančný JACKPOT, ktorý bol už od začiatku dotovaný sumou 150,- € a celkovo sa suma Jackpotu vyšplhala na sumu 238,- € a víťazom tejto sumy sa stal Matúš Gožo z Prešova, keď jeho súčet najnižšej a najvyššej hry v kvalifikácii sa zastavil na súčte pekných 470 bodov a zaslúžene si tak odnáša spomenutú sumu. Počas turnaja prebiehala aj súťaž dvojíc, ktoré si hráči vybrali pred svojim prvým štartom a víťazmi sa stali Matúš Gožo a Alex Basala, ktorí si odnášajú aj finančnú odmenu 60,-€. O najvyšší náhod turnaja sa postaral Alex Basala výkonom 280 bodov. Najlepší ženský výkon zaznamenala Gabika Lehocká a najlepším neregistrovaným hráčom sa stal Marián Lengeň, ktorý si vybojoval reaktívnu bowlingovú guľu od firmy BOWLSHOP Košice. Na turnaji sa losovala aj tombola o zaujímavé ceny a víťazom tomboly a novým držiteľom reaktívnej bowlingovej gule ROTO GRIP – ALL OUT SHOW OFF, ktorú do tomboly venovala firma BOWLSHOP Košice sa stal František Tkáčik. Zaujímavé a napínavé boli finálové súboje turnaja, kde šestica najlepších hráčov hrala od nuly na súčet dvoch hier a v prvej finálovej hre predvidli hráči vyrovnané výkony a rozhodovalo sa až v záverečnej hre turnaja a tú skvele zvládol Fabio Merkovský výkonom 247 bodov a Fabio sa tak zaslúžene s náskokom 60 bodov porazil Jozefa Suváka na druhom mieste. Fabio Merkovský si odnáša najnovšiu reaktívnu bowlingovú guľu STORM od firmy BOWLSHOP a finančú odmenu 150,-€. Na druhého Jozefa Suváka čakala taktiež reaktívna bowlingová guľa STORM a finančná odmena 100,- €. Na 3. mieste skončil aj najlepší neregistrovaný hráč Marián Lengeň, ktorý si vybojoval reaktívnu bowl. guľu od firmy BOWLSHOP, bowlingovú tašku a finančú odmenu 70,-€. Na 4. mieste skončil víťaz kvalifikácie Matúš Gožo pred Alexom Basalom a Dušanom Evinicom všetci spomenutý si odnášajú finančú odmenu 35,-€. Každý z účastníkov turnaja obdržal aj permanentku na bowling od majiteľa bowlingoivého centra Galériabowling KOŠICE Vladimíra Merkovského. Ďakujeme hráčov za účasť na turnaji skvelú atmosféru a špeciálne poďakovanie za účasť patrí nášmu priateľovi a spoluhráčovi Assemovi Masrimu, ktorý nás navštívil a rád si zahral s nami počas svojej dovolenky na Slovensku. Assem veľmi si toho vážime a sme radi, že sme sa mohli opäť stretnúť a spolu si zahrať súťažne bowling v Košiciach.

Všetkým prajeme šťastný a úspešný rok 2018 – GALÉRIABOWLING KOŠICE.