Úvodný turnaj v roku 2018 v bowlingovom centre Galériabowling Košice máme úspešne za sebou. Na úvod v roku 2018 sa predstavilo spolu 32 hráčov a najviac ma teší účasť juniorov zo Spišskej Novej Vsi, ktorí sa predviedli v skvelej forme. Víťazom kvalifikácie sa stal Matúš Gožo výkonom 1339 bodov. Do prvého finálového kroku, ktorý sa hral systémom KO súbojov na súčet dvoch hier. Hrací systém zoradil zaujímavé dvojice a ako to už býva na tomto turnaji zvykom prišli na rad aj prekvapenia a to už hneď v prvok kole. Do záverečného superfinále sa prebojovala najlepšia trojica hráčov Fabio Merkovský, Matúš Gožo a Marián Lengeň. Finále bolo dramatické až do konca a posledným hodom rozhodol o svojom prvom víťazstve v roku 2018 Fabio Merkovský a za výkon 220 bodov získal aj hodnotnú finančnú odmenu. Na druhom mieste skončil Marián Lengeň za celkový finálový výkon 218 bodov vrátane handicapu. Na celkovej 3. priečke sa umiestnil Matúš Gožo za výkon 200 bodov. Na 4. mieste skončil Rastislav Židzík a všetci menovaný si odnášajú finančnú odmenu. Najleopším juniorom sa stal Timotej Kožík a najlepšiou ženou Gabriela Lehocká. O najvyšší výkon turnaja 266 bodov sa postaral Fabio Merkovský a odnáša si cenu. Najlepším neregistrovaným hráčom sa stal Marián Lengeň a odnáša si taktiež cenu. Ďakujem všetkým za účasť a skvelú atmosféru počas celého turnaja a teším sa na februárové kolo opäť v bowlingovom centre GALÉRIABOWLING KOŠICE.