V bowlingovom centre Galériabowling Košice sa uskutočnil ďalší z letných turnajov v Košiciach pod názvom KOŠICE OPEN 2022. Za účasti 25 hráčov sa odohralo v kvalifikácii 6 hier a kvalifikácia mala dve rundy. Pre toto podujatie bol vybraný náročný 39 stopový mazací model Middle Road, ktorý poriadne potrápil viacerých hráčov. Po skončení kvalifikácie, ktorú súčtom 1224 bodov vyhral Matúš Gožo postupovalo do semifinále spolu až 24 hráčov. V semifinále hráči odohrali dve hry a pripočítali si prenos 50% z kvalifikácie. Po odohratí semifinále sme spoznali 12 finalistov, na ktorých čakali 4 hry vo finále od nuly. Finále bolo zaujímavé a pre prvých troch hráčov v celkovom poradí aj veľmi vyrovnané a o celkovom prvenstve sa rozhodovalo až do samotného záveru finále. Víťazstvo si nakoniec odnáša do Šale za súčet 869 bodov obhájca tohto  turnaja Dávid Barak pred Šimonom Hrušovským za súčet 853 bodov. Na 3. mieste skončil domáci hráč Jozef Suvák za súčet 817 bodov pred Matúšom Gožom z Prešova za súčet 712 bodov. Všetci štyria hráči získali trofej a finačnú odmenu. Na turnaji KOŠICE OPEN 2022 boli odmenený aj hráči skupiny „B“ a víťazom tejto skupiny a držiteľom finančnej odmeny 70,- € sa stal Ernest Hurta z Košíc pred Miroslavom Javoříkom a Jozefom Brinzíkom obaja domáci hráči. Najlepšou ženou sa stala Eva Ulmanová a trofej za najvyšší náhod si odnáša za výkon 247 bodov Miroslav Javořík. Na turnaji sa hrala aj doplnková súťaž hra o Jackpot a finančnú výhru za súčet 397 bodov si odnáša Matúš Gožo. Ďakujem všetkým hráčom za účasť v tomto horúcom lete a sme radi, že sme mohli opäť privítať hráčov ako Assem Masri a Dávid Barak, ktorý k nám merali cestu a spríjemnili nám priateľské podujatie v Košiciach. Teší nás aj účasť nového hráča medzi nami Jaroslava Dulebu, ktorý absolvoval svoj prvý turnaj v živote. Prajem všetkým ešte pekné leto a tešíme sa na Košickú bowlingovú 12 hodinovku v Galériabowling Košiciach dňa 13. 8. 2022.