Veľká cena Prešova v bowlingu GRAND PRIX PREŠOV 2023 sa aj ten to rok uskutočnila v bowlingovom centre Bowling pri trati Prešov za účasti 32 hráčov. Víťazom kvalifikácie sa stal súčtom 1448 bodov Dávid Barak a hlavne jeho posledné kvalifikačné hry 278 a 279 boli naozaj lahôdka pre oko bowlingového fanúšika a pre spoluhráčov. Už v kvalifikácii sme boli svedkami viacerých skvelých výkonov hráčov a bolo jasné, že sa máme počas celého podujatia tešiť na skvelé napínavé súboje najmä vo finálových KO krokoch. V semifinále sa opäť najlepším výsledkom prezentoval Dávid Barak súčtom 777 čo znamenalo priemer 259 bodov pred najväčším prekvapením turnaja stále sa zlepšujúcim Karolom Fedičom z Košíc súčtom 684 bodov. Do finálových KO súbojov postupovalo najlepších 16 hráčov po zoredí v semifinále. V prvom KO finálovom kole sme videli opäť skvelé výsledky a zaujímavé zápasy, o čom svedčia výkony Dávida Baraka 482 bodov, Vladimíra Merkovského 481 bodov a Šimona Hrušovského 472 bodov. Do druhého kola KO súbojov postupovali víťazi z úvodného kola KO súbojov. Finálové súboje v 3. KO kole nám prezradili mená finalistov, ktorý sa predstavia v súboji o víťaza GRAND PRIX PREŠOV 2023. Zaujímavý súboj v 3. KO kole sa odohral medzi Dávidom Štefánikom a Šimonom Hrušovským, ktorý napokon lepšie zvládol Dávid Štefánik víťazstvom 392:379 bodov a stal sa tak druhým finalistom k suverénovi podujatia GRAND PRIX PREŠOV 2023 Dávidovi Barakovi. V súboji o 3. mieste v konečnom poradí proti sebe nastúpili bývalý oddielový spoluhráči v BK Lineas Prešov Šimon Hrušovský a Vladimír Merkovský. Tento krásny a napínavý zápas potešil aj prítomných divákov, lebo súbežne na vedľajšej dráhe sa odohrával aj zápas o víťaza GRAND PRIX PREŠOV 2023 a ten bol taktiež napínavý až do absolútneho záveru a prítomní v bowlingovom centre Bowling pri trati v Prešove tak mali možnosť vidieť nevšedné súboje s kvalitnými výsledkami, čo vo finále málokedy býva zvykom o čom svedčí aj vysoká kvalita a úroveň tohto skvelého podujatia. Súboj o tretie miesto napokon lepšie zvládol Vladimír Merkovský a výsledkom 243:238 bodov porazil v skvelom zápase Šimona Hrušovského a Vladimír Merkovský si vybojoval tretie miesto na GRAND PRIX PREŠOV 2023. V absolútnom finále o víťaza GRAND PRIX PREŠOV 2023 potvrdil skvelé výkony počas celého turnaja zaslúženým ziskom trofeje GRAND PRIX PREŠOV 2023 a finančnej odmeny 250,-€ Dávid Barak, ktorý zdolal Dávida Štefánika v pomere 257:233 bodov. Obaja finalisti potvrdili, že sa do finále prebojovali zaslúžene a titul GRAND PRIX PREŠOV 2023 je v správnych rukách, veď Dávid Barak zaznamenal počas turnaja dvakrát výkon 279 bodov a dvakrát 278 bodov a celodenný priemer 242 bodov za čo mu patrí absolutórium. V skupine „B“ sa víťazom stal už spomínaný Karol Fedič a zároveň obsadil aj 5. miesto v celkovom poradí. Na 2. mieste v skupine “B“ skončil Jozef Hegenbart pred Pavlom Lyzákom. Na celkovo 6. mieste skončil Lukáš Lizák pred Jozefom Hegenbartom a Štefanom Pristašom. Najlepšou ženou sa stala Gabriela Pituchová. Najlepším seniorom sa stal Jozefom Hegenbart. Cenu pre najlepšieho juniora do 15 rokov si odnáša Matúš Hrušovský a cenu pre najlepšieho juniora do 18 rokov si odnáša Dávid Barak. Víťazom JACKPOTU sa stal Dávid Barak za výkon 459 bodov. V doplnkovej súťaži dvojíc sa víťazmi stali Dávid Barak a Lukáš Lizák. Na záver chcem poďakovať všetkým účastníkom podujatia najmä však našim úspešným juniorom z celého Slovenska, ktorý opäť ukázali ako napreduje ich výkonnosť a rozvoj bowlingu zásluhou práce reprezentačného trénera Costasa Mitsingasa a Slovenského bowlingového zväzu čo dokazujú naši hráči na všetkých podujatiach nie len v rámci Slovenska za čo im patrí veľké poďakovanie a rešpekt!!! Veľké poďakovanie patrí Jurajovi Basalovi a firme 4 SPORT PRŠOV za sponzoring pri organizovaní GRAND PRIX PREŠOV 2023, lebo bez podpory Juraja Basalu by sa tento turnaj určite neuskutočnil. Ďakujeme a tešíme sa opäť v Prešove na podobnom podujatí.