V bowlingovom centre Galériabowling Košice sme sa rozhodli Štefana osláviť netradičným turnajom, ktorý sa na Slovensku určite ešte nehral. Išlo o zaujímavý formát jednotlivých hier na turnaji, kde sa hrala hlavne vo finále každá hra inou guľou. Už kvalifikácia sa hrala úvodná hra ľubovoľnou guľou a následne druhú hru museli všetci hráči odohrať iba rovinovou guľou bez jadra. V poradí Tretiu hru odohrali hráči opäť ľubovoľnou guľou a poslednú hru kvalifikácie odohrali všetci opäť iba rovinovou guľou a to muži systémom AJ 9 JE X a ženy a juniori systémom AJ 8 JE X. Do semifinále postupovalo 12 hráčov od 7. miesta v kvalifikácii a všetci hráči odohrali v semifinále 2 hry a najlepších 6 hráčov postupovalo do finále. O najvyššie hry 300 ky sa postarali dvaja v kvalifikácii a to Jana Bidulská a Miroslav Javořík. V kvalifikácii sa hrala aj hra o JACKPOT a finančnú odmenu 50,-€ si odnáša Alex Basala za súčet dvoch hier 468 bodov. Vo finále sme boli svedkami zaujímavých hier, najmä hry rovinovou guľou v druhej finálovej hre a najviac sme sa všetci tešili ako dopadne tretia finálová hra, v ktorej sa hralo iba guľami určenými pre verejnosť v bowlingovom centre Galériabowling Košice teda „rentálkami“. Tieto gule už neboli navŕtané priamo na ruku hráča a tak mal každý rovnaké podmienky a nebolo sa už teda načo vyhovárať v tejto hre. Celý tento turnaj bol určený iba pre hráčov, ktorý majú guráž a neboja sa výziev a prehier aj keď nemajú svoje gule vedia zahrať. Kto sa zľakol ten sa turnaja nezúčastnil, ale našlo sa veľa odvážnych, ktorí ukázali, že sa vedia popasovať aj s krkolomnými podmienkami turnaja za čo všetkým zúčastnením patrí môj veľký obdiv a rešpekt Ďakujem!!! Víťazkou Štefánskeho turnaja 2023 v Košiciach sa stala Jana Bidulská súčtom 667 bodov a odnáša si finančnú prémiu určenú pre víťaza a taktiež cenu za víťazsku skupiny „B“ a taktiež si odnáša trofej sa najvyšší výkon turnaja a najlepší ženský výkon – proste Jana Bidulská vyhrala všetko čo sa na turnaji dalo okrem Jackpotu čomu sa potešil Alex Basala. Na druhom mieste skončila Eva Ulmanová súčtom 661 bodov a iba 6 bodov rozhodlo o konečnom poradí na 1. – 2. mieste. Celkové 3. miesto si vybojoval Daniel Duleba ako jediní zástupca mužov na bedni za výkon 651 bodov. Na 4. mieste skončila ďalšia žena Gabriela Lehocká súčtom 585 bodov pred Miroslavom Ilčinom 581 bodov a Vladimírom Merkovským 573 bodov. Na druhom mieste v skupine „B“ sa umiestnila a cenu si odnáša Eva Ulmanová a 3. miesto v skupine „B“ patrí Gabriele Lehockej. Teší nás, že sme našim dámam urobili týmto turnajom radosť a mohli sme po dlhšom čase opäť vidieť na stupňoch víťazov viacero žien čo nás teší a preto sme aj tento formát podujatia vymysleli. Na záver veľké poďakovanie patrí všetkým účastníkom za skvelú atmosféru a zábavu na turnaji.