Na Tri krále sme si v Košiciach zmerali svoje bowlingové schopnosti na bowlingovou Trojkráľovom turnaji 2020. Turnaja sa zúčastnilo 31 hráčov a v kvalifikácii odohrali hráči 6 hier s posunom dráh a po odohratí kvalifikačných rúnd nasledovalo semifinále, do ktorého sa prebojovali hráči po kvalifikácii na 7. – 21. mieste. V semifinále sa odohrali 3 hry a prenos 50% si hráči prenášali z kvalifikácie. Po skončení semifinále najlepší 6 hráči postúpili do záverečného finále, kde už sa pridali najlepší 6 hrýáči po kvalifikácii. Vo finále hráči odohrali 4 hry a ako piatu hru si pripočítali 50% kvalifikačných bodov. Po celý turnaj najlepšie výsledky predvádzal Matúš Gožo a ten aj súčtom 1477 bodov vo finále porazil o 5 bodov Vladimír Merkovského na 2. mieste a 3. miesto patrí zásluhou zisku 1440 bodov juniorskému reprezentantovi SR v bowlingu Šimonovi Hrušovskému, ktorý najmä zásluhou poslednej hry 222 bodov porazil iba o 9 bodov Mariána Lengeňa na 4. mieste. Celkové 5. miesto patrí Lukášovi Katriňákovi a 6. miesto obsadil Rado Kover. Súboje najmä o 1.- 4. miesto v konečnom poradí boli zaujímavé a napínavé až do konca a nakoniec rozhodli záverečné hody a najmä prenosy z kvalifikácie, ktoré v niektorých prípadoch boli priepastné, ale aj tak nie všetkým hráčom stačili. Aj to svedčí o vysokej úrovni výkonov hráčov, ktorým ďakujem za účasť a skvelé výkony. Najleošiou ženou podujatia sa stala Monika Židziková na celkovom 17. mieste a o najvyšší náhod sa postaral Lukáš Lizák výkonom 278 bodov. Najlepším neregistrovaným hráčom sa stal Jozef Hegenbart na celkovo 10. mieste. Doplnkovú súťaž dvojíc vyhrala dvojica Marián Lengeň – Jaroslav Kaduk. Víťazom hry o JACKPOT sa stal Matúš Gožo. Tešíme sa na najbližšie podujatie v Galériabowling Košice a to populárny turnaj AJ 9 JE X.