V pondelok sa v bowlingovej centre Galériabowling Košice uskutočnil bowlingový turnaj poid názvom Košická Bleskovka 2019. Ako už napovedá názov turnaja hralo sa Bleskovo 6 hier v kvalifikácii a po spočítaní výsledkov 6 hier boli vyhlásené výsledky turnaja. Aj keď sa na turnaji zúčastnilo iba 10 hráčov prítomná bola absolútna špička hráčov východu SR, kde nechýbali aj bývali Majstri SR v jedenotlivých kategóriách ???. Víťazom Košickej Bleskovky 2019 sa stal výkonom 1321 bodov Vladimír Merkovský pred Matúšom Gožom 1260 bodov. Na 3. mieste skončil Alex Basala 1208 bodov pred Jozefom Suvákom 1202. Po štvorici Extraligistov nasleduje na 5.mieste František Tkáčik 1201 bodov, na 6. mieste skončil Radoslav Kover 1181 bodov, na 7. mieste Lukáš Lizák 1161 bodov, 8. miesto patrí Alojzovi Forišovi 1147 bodov, 9. miesto Vladimírovi Čudejkovi 1065 bodov a 10. miesto obsadil Julián Klein ziskom 902 bodov.