V bowlingovom centre Galériabowling Košice sa v pondelok uskutočnil mini bowlingový turnaj kamarátov, ktorý neváhali a zúčastnili sa na zábavnom turnaji. Spolu sa predstavilo 8 mužov a 2 ženy. Turnaj bol zaujímavý tím, že sa hral bez vopred stanovených propozícií, tie si dohodli zúčastnení hráči priamo pred začiatkom turnaja. Hráči si vybrali hrací systém Amerika, pri ktorom odohrali 6 hier klasickým spôsobom a dve hry systémom AJ 9 JE STRIKE a pre ženy platil systém AJ 8 JE X. Ženám a neregistrovaným hráčom sa pripočítal handicap 10 bodov na každú hru. Súčet týchto 8 hier stanovil konečné poradie turnaja. Mazací model na turnaji bol použitý rovnaký ako bude už v sobotu a nedeľu na Majstrovstvách SR v kategórii mužov v Bratislave. Súčet 8 hier najlepšie zvládol Vladimír Merkovský ziskom 1663 bodov a stal sa víťazom turnaja pred Vladislavom Oleárom ziskom 1548 bodov a na 3. mieste skončila aj najlepšia žena Gabriela Lehocká ziskom 1537 bodov. Všetci traja získali zaujímavé „tekuté“ odmeny.  Na ostatných priečkach boli vyrovnané výkony a rozhodovali až záverečné hry. Konečné 4.miesto patrí  Dušanovi Evinicovi 1532 bodov, 5. Jozef Suvák 1518 bodov, 6. Oliver Tkáčik 1477 bodov, 7. Eva Ulmanová 1415 bodov, 8. František Tkáčik 1406 bodov, 9. Marián Lengeň 1370 bodov, 10. Julián Klein 1315 bodov. Mazací model poriadne vytrávil všetkých hráčov a nedovolil robiť chyby, nakoľko je náročný na presnosť. Uvidíme ako sa hráči vysporiadajú v soboru a nedeľu na majstrovstvách SR v Bratislave. Hráčom turnaja v Košiciach ďakujem za účasť a skvelú fakt skvelú kamarátsku atmosféru, kde sa všetci dobre zabavili a o tom tieto kamarátske turnaje v Košiciach sú a budú aj naďalej. Pokračuje už onedlho ďalším zaujímavým turnajom.