V júlovom kole Bowlera Košíc 2023 sa v bowlingovom centre Kevypibowling Košice predstavilo spolu 17 hráčov v dvoch výkonnostných skupinách. V skvelej atmosfére aj počas horúčavy a mierneho dažďa hráči predvádzali výborné výkony a hry nad 250 bodov sme mali možnosť vidieť zásluhou Matúša Goža výkonom 265, 269 či Vladimíra Merkovského výkonom 252 bodov. Už kvalifikácia ukázala, že aj v tomto kole bude finále vyrovnané v oboch skupinách a hráči už vo finále ukázali, že ani letná bowlingová prestávka nezabránila skvelým výkonom hráčov o čom svedčí aj skvelý výkon Matúša Goža v kvalifikácii súčtom 878 bodov, či Mareka Kanasa súčtom 868 bodov. V skupine „B“ sa víťazom kvalifikácie stal Štefan Trembecký súčtom 776 bodov. Ale ako to v tejto súťaži Bowler Košíc 2023 chodí kvalifikácia je iba zahrievacie kolo pred finále a víťaz kvalifikácie neznamená víťazstvo na turnaji. Opäť sa toto pravidlo naplnilo a taktiež sa potvrdilo aj pravidlo, že turnaj sa skoro vždy rozhoduje až v poslednom zápase finále a bolo to aj tentoraz tak, keď v oboch skupinách hráči v poslednom zápase bojovali o popredných umiestneniach. Víťazom skupiny „A“ sa bez prehry zápasu stal zaslúžene Marek Kanas súčtom 1019 bodov pred Vladimírom Merkovským s 8 bodmi a súčtom 1036 bodov. Na 3. mieste skončil Vladimír Čudejko ziskom 5 bodov a súčtom 889 zhodených kuželiek. Na 4. mieste skončil Jozef Suvák pred Matúšom Gožom a Monikou Židzikovou. Na 7. mieste v skupine „A“ skončil Rastislav Židzik. V skupine „B“ sa až traja hráči získali rovnaký počet 6 bodov a tak o konečnom poradí rozhodovalo celkové skóre vrátane handicapov. Lepší súčet dosiahol Stanislav Šimoňák s 897 bodmi a stal sa víťazom skupiny „B“ pred Karolom Fedičom iba 2. mieste ba o 17 bodov za víťazom.  Na celkovo 3. mieste skončila zároveň§ najlepšia žena podujatia Iveta Dolinská ziskom 6 bodov. Na 4. mieste skončil Štefan Trembecký ziskom 4 bodov pred Dušanom Evinicom a Evou Ulmanovou. Na 7. mieste v skupine „B“ skončil Miroslav Javořík pred Ernestom Hurtom na 8. mieste, Ondrejom Dolinským na 9. mieste a Štefanom Mrúzom na 10. mieste. Víťazom fľaše vína za najvyššiu 3. hru v kvalifikácii sa za výkon 226 bodov stal Vladimír Merkovský. Toto kolo opäť zamiešalo celkovým poradím Bowlera Košíc 2023 v jednotlivých skupinách a po 3 koláchje na čele skupiny „A“ Matúš Gožo pred Vladimírom Merkovským a Jozefom Suvákom. V skupine „B“ je na čele priebežného poradia Stanislav Šimoňák pred Karolom Fedičom a Štefanom Trembeckým. V oboch skupinách sú minimálne rozdiely a tak sa určite máme na čo tešiť aj v augustovom kole Bowlera Košíc 2023. Ďakujeme personálu Kevypibowling Košice za bezproblémový priebeh a skvelú prípravu bowlingových dráh. Tešíme sa na Vás na zaujímavom turnaji KEVYPI OPEN 2023 dňa 29.7.2023 opäť v bowlingu Kevypibowling Košice.