V bowlingovom centre Kevypibowling Košice sa uskutočnilo predposledné kolo turnajovej série o najlepšieho hráča bowlingu Košíc a okolia za rok 2023. Turnaj Bowler Košíc 2023 sa hrá v dvoch výkonnostných skupinách a každé kolo sme svedkami zaujímavých finálových súbojov. Inak tomu nebolo ani teraz a boli sme svedkami pekných výsledkov o ten najvyšší náhod sa postaral vo finále Vladimír Merkovský výkonom 276 bodov. V skupine B sa víťazom 7. kola stala Štefan Trembecký a toto víťazstvo mu pomohlo dostať sa na čelo priebežnej tabuľky, kde sa započítava najlepších 5 turnajov pred Stanislavom Šimoňákom má náskok iba 2 body a záverečný turnaj rozhodne o celkovom víťazovi skupiny „B“. Na druhom mieste v 7. kole skončil Jozef Brinzík pred Miroslavom Javoříkom. Celkové 4. miesto si vybojoval Róbert Klein pred Ondrejom Dolinským a Evou Ulmanovou.  V skupine „A“ sa víťazom 7. kola stal Vladimír Merkovský pred Lukášom Lizákom zásluhou vyššieho počtu zhodených kuželiek. Na 3. mieste bola taktiež zhoda bodov a rozhodoval až súčet zhodených kuželiek a ten mal vyšší Jozef Suvák a vybojoval si tak 3. miesto pred Monikou ŽIdzikovou, ktorá sa stala aj najlepšou ženou podujatia. Na 5. mieste skončil Oliver Tkáčik pred Marekom Kanásom, ktorý si však odnáša cenu za najvyšší výkon 3. kola v kvalifikácii zásluhou 230 bodov. Už pred týmto kolom bol jasným celkovým víťazom skupiny „A“ Vladimír Merkovský, ktorý si týmto víťazstvom upevnil 1. miesto ziskom 99 bodov teda iba jeden bod od maximálneho možného dosiahnuteľného počtu bodov na podujatí, ale v záverečnom kole sa dá pokoriť táto ešte nikým nezdolaná méta v Košiciach zisk maximálneho počtu bodov v tejto turnajovej sérii, aj keď už raz sa to skoro o jeden bod podarilo práve víťazovi tejto série Vladimírovi Merkovskému. Súboje v skupine „A“ budú tak ako aj v „B“ skupine napínavé v poslednom kole, kde sa hrá o 2.-3. miesto minimálne medzi 3 hráčmi skupiny. V poslednom kole tak budeme svedkami napínavého vyvrcholenia súťaže Bowler Košíc 2023 tak ako v každom kole mesiaca. Záverečné kolo Bowlera Košíc 2023 sa spolu s vyhlásením výsledkov a odovzdaním trofejí a cien uskutoční v januári 2024. Presný termín uverejníme už čoskoro na našej stránke.