V bowlingovom centre Kevypibowling Košice sa počas minulého odohral turnaja KEVYPI OPEN 2024. Na turnaji sa predstavilo spolu 32 hráčov nie len z Košíc a okolia. Víťazom kvalifikácie sa súčtom 1406 bodov stal Matúš Gožo a spolu s hráčmi na 1. – 5. mieste postupovali priamo do finále. Semifinále sa hralo na súčet dvoch hier a prenos kvalifikačného priemru sa pripočítal k týmto výkonom v semifinále. Do semifinále postupovali hráči na 6. – 25. mieste po kvalifikácii. O postupe do finále bol sa rozhodovalo v posledných hodoch a na postup do finálovej desiatky bol potrebný súčet 542 bodov a ten dosiahla Monika Židziková a stala sa poslednou finalistkou turnaja KEVYPI OPEN 2024. Iba o 3 body zaostal od finále Šimon Hrušovský a o 11 bodov Štefan Trembecký, Jozef Brinzik a Juraj Vinca. Aj to dokazuje vyrovnanosť výsledkov a napínavé posledné hody hráčov v semifinále. 10 najlepších hráčov sa predstavilo vo finále a bolo sa na čo pozerať. Skvelú formu na podujatí potvrdil Matúš Gožo finálovým súčtom 927 bodov čo je priemer takmer 232 bodov sa stal zaslúžene víťazom turnaja KEVYPI OPEN 2024 aj keď na chrbát mu počas celého finále dýchal Vladimír Merkovský s konečným finálovým súčtom 870 bodov a priemerom 217,5 boda napokon obsadil krásne 2. miesto. Iba títo dvaja hráči dosiahli finálový priemer nad 215 bodov a už s väčším odstupom na 3. mieste skončil Lukáš Lizák so súčtom 787 bodov a priemerom 197 bodov. Zaujímavý bol aj súboj o tretie miesto medzi Vasilom Bielovičom a Lukášom Lizákom, ktorý zvládol lepšie Lukáš Lizák o celkových 9 bodov. Na 4. mieste tak skončil Vasil Bielovič so súčtom 778 bodov, ktorému Ďakujeme za účasť až z ďalekých Malaciek. Na hodnotenom 5. mieste skončil opäť sa zlepšujúci Rudolf Witkovský ktorý sa súčtom 746 bodov opäť vracia do formy pred zranením a my mu v tom všetci držíme palce a tešíme sa tomu. Rudo sa zároveň stal aj víťazom skupiny „B“ a odnáša si poukaz pre víťaza skupiny.  Na hodnotenom 6. mieste skončil zároveň najlepší neregistrovaný hráč Peter Benko so súčtom 717 bodov sa stal zároveň aj držiteľom ceny určenej pre hráča na 2. mieste v skupine “B“.  Na 3. mieste v skupine „B“ sa umiestnil Jozef Brinzik, ktorý si odnáša darčekový poukaz. Najlepšou ženou podujatia sa stala Monika Židziková, najvyšší náhod turnaja zásluhou náhodu 280 bodov sa stal Lukáš Lizák a v súťaži hre o Jackpot sa víťazom a držiteľom 125,-€ stal najlepší hráč turnaja Matúš Gožo za súčet 465 bodov čo bol súčet jeho najvyššej a najnižšej hry v kvalifikácii. Všetkým oceneným blahoželáme, účastníkom Ďakujeme za účasť na tomto skvelom a priateľskom turnaji v dobrej a priateľskej atmosfére sme sa naladili na blížiacu sa bowlingovú sezónu, na ktorú sa už hráči začali pripravovať čo bolo vidieť aj v ich výsledkoch. Onedlho pokračuje aj KBL 2024 v bowlingu KEVYPIBOWLING KOŠICE, kde sa pomaly blížime k bojom o postup do finále a to bude tohto roku určite veľmi zaujímavé a vyrovnané.